Zapraszamy na Parkową!

“Przychodzę na trening i robię ciężka robotę.”

Krystian Górniaczyk dołączył nie dawno do kadry Orła Gniezno na sezon 2024. Aktualny trzeci zawodnik w kraju przybliżył nam nieco swoją sylwetkę, oraz plany na tegoroczne rozgrywki.

Brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski. Drugi pod względem średniej bieg/pkt zawodnik CS 1 ligi. Możesz chyba zaliczyć sezon 2023 do udanych?

Z pewnością był to udany sezon, śmiało mogę uznać, że był to sezon życia. Jednak medal ma dwie strony, naprawdę bardzo dużo mnie to kosztowało.

Cofnijmy się trochę w czasie. Rok 2006 Mistrz Polski do 14 lat, następnie 2007 Mistrz Polski do lat 16 oraz 2009 vice Mistrz Polski do 18. Wydawałoby się, że przejście w wiek seniora będzie płynne i z sukcesami. Co stanęło na przeszkodzie?

Długo nie trzeba szukać przyczyn. Kontuzje. Zacząłem uprawiać sport w wieku pięciu lat, więc szybko pojawiły się defekty. Operacja barku, dwie operacje więzadeł i trzeba było odstawić rower i inne przygody na dalsze tory.

Twoja przerwa w startach trwała 10 lat. Przez ten czas śledziłeś wynik? Oglądałeś zawody w ZG?

Od występów ligowych tak, dziesięć lat. Były jednak epizodyczne występy w tym czasie w barwach Harpagana w lidze okręgowej. Śledziłem tylko zdawkowo większe imprezy kibicując Kolegom.

W ubiegłym roku oddano do użytku tor na “Kaczym Dole”. Harpagan w końcu ma swój dom. Czy w planie masz treningi na obu zielonogórskich torach?

Obiekt na Kaczym Dole jest świetnie położony, piękna sceneria, jazda tam to czysta przyjemność. Oczywiście chce trenować na obu zielonogórskich torach. Jeden jest krótki, a drugi z kolei długi. Żeby być kompletnym zawodnikiem trzeba być uniwersalnym i odnajdywać się na różnych torach.

Jeśli jesteśmy przy torze. Jak wiemy gnieźnieński obiekt jest specyficzny. Popraw mnie jak się mylę. Nie jeździłeś jeszcze przy Parkowej?Chcesz potrenować przed startem sezonu?

Dokładnie, nie jeździłem na torze przy Parkowej. Jestem ciekawy jak to wypadnie. Jednak nie martwię się o występy. Żeby jednak było dobrze to muszę i chce sporo potrenować w Gnieźnie.

Nie może zabraknąć pytania o przygotowania. Jak plan zajęć ma zimą “Krypol”?

Przygotowuję się pod okiem fachowców, planu nawet nie znam. Przychodzę na trening i robię ciężka robotę. Mam pełne zaufanie do trenerów Uli i Michała.

Mistrzostwa Europy 2024 odbędą się w Toruniu. Chcesz w nich wystartować?

Jeżeli zdrowie i czas pozwoli to oczywiście, że tak. To będzie przyjemność wystartować w tak dużej imprezie.

Na koniec wątek rodzinny. Startujesz Ty, żona oraz córka. Chyba jedyna taka rodzinka w speedrowerze. Jak to odbierasz?

Faktycznie, chyba takie trio jest jedyne 😃 Jak to odbieram? Bardzo pozytywnie, nigdy bym nie powiedział, że Jula z duszą artystki będzie ścigać się na rowerze i odnosić takie sukcesy. Karinę sam namówiłem na spróbowanie, jednak to co wyprawia to przechodzi moje pojęcie. To maszyna do ciężkiej pracy. Same plusy, łączymy wspólny czas nie tylko w normalnych zabawach ale i na treningach. Jeszcze jest Zuza, która z kolei ma duszę sportowca, aż sam się boję co to będzie jak dołączy do zabawy.

Dziękuje i życzę powodzenia.

Także dziękuję i pozdrawiam kibiców.

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Nasi partnerzy:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *