Zapraszamy na Parkową!

Przedstawienie rywala: Victoria Poczesna

W 3. rundzie CS Superligi zmierzymy się z drużyną PKS Victoria Poczesna. Jest to beniaminek tegorocznych rozgrywek, który uzyskał prawo awansu, mimo zajęcia dopiero 3 miejsca w poprzednim sezonie CS 1. Ligi.

Klub ten jest jednym z najmłodszych na speedrowerowej mapie, ponieważ powstał w 2013 roku. Mimo to gościł już imprezy rangi mistrzostw Świata czy mistrzostw Europy. To właśnie w Poczesnej po tytuł Indywidualnego Mistrza Polski sięgnął Paweł Kozłowski.

Liderami Victorii Poczesna są wychowankowie Lwów Częstochowa: Daniel Ordon oraz Sebastian Paruzel, a także były zawodnik Mustanga Żołędowo – Sebastian Chabowski. Ważnym elementem układanki jest również Jan Knapiński.

Czołowym juniorem w tej ekipie jest Oskar Dusiński, dobrze znany w Gnieźnie, bowiem rok temu reprezentował nasze barwy w zawodach kadetów oraz juniorów. W kadrze jest jeszcze Piotr Jamroszczyk, więc jeśli wszyscy będą do dyspozycji, można się spodziewać arcyciekawego widowiska.

Do tej pory, w rozgrywkach CS Superligi, obie ekipy spotkały się tylko raz. W sezonie 2020, na obiekcie Victorii padł wynik 58-88, na korzyść Aseko Orła. Jak będzie tym razem? Tego dowiemy się już w niedzielę. Początek spotkania o godzinie 16:00. Zapraszamy na Parkową!

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Nasi partnerzy:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *