Zapraszamy na Parkową!

Przedstawienie rywala: TSŻ Toruń

Na inaugurację sezonu 2024 zmierzymy się z TSŻ-em Toruń. To drużyna, która zdominowała rozgrywki CS Superligi w ostatnich dwóch sezonach. W roku 2022 po emocjonującym Finale Play-Off pokonała gnieźnieńskiego Orła, a w ubiegłym roku była najlepsza w przekroju całego sezonu.

Liderami ekipy z Grodu Kopernika są: aktualny Indywidualny Mistrz Świata Arkadiusz Szymański oraz czołowy zawodnik narodowej kadry Dawid Bas. Dzielnie wspiera ich także bardzo doświadczony i widowisko jeżdżący Remigiusz Burchardt, a drugą linię tworzą tacy zawodnicy jak: Mistrz Europy Juniorów Jakub Sawiński, były zawodnik Orła Szymon Rząd, czy też wchodzący w wiek seniora brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów Kosma Syrkowski.

Na pewno warto również zwrócić uwagę na młodego Adriana Olkowskiego, który jest obecnie najlepszym juniorem toruńskiej drużyny i trenera/menagera Pawła Cegielskiego, będącego jednym z najlepszych w swoich fachu w Polsce. Jak widać ciężko szukać słabych punktów, a w obwodzie są przecież jeszcze Brytyjczycy: Zac Payne, Noah Woodhouse i Kenzie Bennett (Mistrz Świata Juniorów).

W ubiegłym roku, obie ekipy mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Każde spotkanie wygrali Torunianie: w Gnieźnie 84-71, oraz dwukrotnie na własnym obiekcie: 81-73 i 79-72. Okazja do rewanżu już w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia. Początek spotkania o godzinie 16:00. Zapraszamy na Parkową!

Fot. Sylwia Augustynowicz.

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Nasi partnerzy:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *