Zapraszamy na Parkową!

“Jako klub zrobimy wszystko, żeby wyniki były jeszcze lepsze niż w sezonie 2023.”

Witaj Daniel. Podczas Walnego Zebrania Zarządu KS “Orzeł” zostałeś wybrany na nowego Prezesa. Może na początek poproszę po krótce przedstaw się kibicom.

Cześć, jestem Daniel Kozłowski i będę reprezentował w sezonie 2024 KS “Orzeł” Gniezno jako Prezes. Ze speedrowerem związałem się w 2021 zapisując syna do szkółki. Sam sport nie jest mi obcy, gdyż w latach 90-tych brałem udział w rozgrywkach gnieźnieńskiej ligi osiedlowej. Nasz klub to była Stal Gorzów i byli w niej chłopacy z Osiedla Kazimierza Wielkiego 🙂 . Pamiętam moje Wigry 3 z dospawaną rurą (śmiech). Bywałem również jako kibic na zawodach w parku na 3 maja w Gnieźnie, gdzie odbywała się już liga speedrowerowa. To właśnie z tego okresu zapamiętałem nazwiska takie jak Kokott, Puk, Kozłowski itd. Ku mojemu zdziwieniu ci sami zawodnicy do dzisiaj działają w klubie KS “Orzeł” Gniezno.

Co sprawiło, że postanowiłeś zaangażować się w gnieźnieński speedrower?

Wracając do rzeczywistości, moje zaangażowanie wzrastało z każdym sezonem jazdy mojego syna – Emila. Na początku sam nabyłem rower i po jakimś czasie zrobił się mały warsztat z częściami. Nie ukrywam, że lubię majsterkować gdyż robię to na co dzień we własnej firmie. Zaangażowanie wzrastało z każdym meczem i sezonem co sprawiło, że w poprzednim zostałem Dyrektorem Akademii “Orzełki”.

Czy teraz będziesz łączyć te funkcję z funkcją prezesa klubu?

Myślę ,że nie jestem w stanie połączyć tych dwóch funkcji. Dlatego na dniach będziemy musieli wybrać osobę, która zajmie się Akademią. Z informacji, które przekazał mi były prezes wynika, że będę miał więcej obowiązków, niż na stanowisku dyrektora. Połączenie tych dwóch funkcji może okazać się za dużym wysiłkiem, któremu mogę po prostu nie podołać.

Czy stawiasz sobie jakiś szczególny cel na nadchodzący sezon?

Głównym celem na nadchodzący sezon jest udział w Klubowych mistrzostwach Europy które odbędą się w Anglii w Maju 2024. Tego tytułu brakuje nam w klubowej kolekcji medalowej. Zaznaczam jednocześnie, że powalczymy o medal Drużynowych Mistrzostw Polski w CS Superlidze oraz w lidze Żaków (do lat 12). Ci najmłodsi maja ogromne szanse na sukcesy, zarówno drużynowo jak i indywidualne. Będąc Dyrektorem Akademii doskonale ich poznałem i wiem jaki drzemię w nich potencjał. Kolejnym celem jest rozwinięcie szkółki i zainteresowanie speedrowerem tych najmłodszych. Mamy w planach spotkania w szkołach oraz organizację 3 rund Grand Prix (Otwarte Mistrzostwa Gniezna) dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. W tym zadaniu na pewno główną role odegra nowy Dyrektor Akademii.

Czy prowadzisz już rozmowy kontraktowe z zawodnikami? Czy będą jakieś wzmocnienia lub ktoś może odejść z klubu?

Prowadzę rozmowy z kilkoma zawodnikami. Nie zdradzę jakie to nazwiska, ale mogę powiedzieć , że mają oni wzmocnić naszą formację seniorską, a może nawet i juniorów. Wszystko w swoim czasie. Jeżeli chodzi o obecny skład to priorytetem będzie zatrzymanie Mikołaja Mezna, który jak wiadomo ma kilka ofert. Mam nadzieję, że do sezonu 2024 przystąpimy w obecnym składzie, wzmocnieni dwójką solidnych zawodników.

Na koniec jakiś przekaz do kibiców?

Jeżeli chodzi o kibiców, to tak jak zawsze liczę na ich wsparcie i obecność na meczach naszej drużyny. My jako klub zrobimy wszystko, żeby wyniki były jeszcze lepsze niż w sezonie 2023. Pozostaje powiedzieć: Do zobaczenia na Parkowej w sezonie 2024. PIONA!

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Nasi partnerzy:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *