Zapraszamy na Parkową!

Mistrzostwa Gniezna: emocje sportowe, wiele atrakcji, a najważniejsze – pomoc Oldze [WYWIAD]

Już w ten weekend czekają nas Otwarte Mistrzostwa Gniezna w speedrowerze. Przed tym wydarzeniem Mateusz Domański rozmawiał z Pawłem Woźnym, prezesem Orła Gniezno.

Skąd pomysł reaktywacji mistrzostw Gniezna? Jaki jest cel tej imprezy?

Pomysł może nie tyle co się pojawił, jak miał być kontynuowany już w zeszłym roku, ponieważ sami zawodnicy informowali, że kiedyś takie mistrzostwa miały miejsce co roku, lecz niestety podczas pandemii i obostrzeń ciężko było zabrać się za organizacje tych zawodów.

Czy turniej cieszy się dużym zainteresowaniem?

Na tę chwilę mamy 65 zapisanych osób, w tym dzieci i młodzież. Największym zainteresowaniem cieszy się kategoria amator, w której to każda osoba, która nigdy nie miała styczności ze speedrowerem, może sprawdzić swoje siły w tej dyscyplinie.

Jak będą wyglądać zmagania?

Turniej, jak wiemy, będzie odbywał się w 9 kategoriach wiekowych, jeśli będzie wymagana liczba zawodników na kategorie.

Czy zawodnicy mogą liczyć na jakieś nagrody?

Każdy uczestnik, który zapisze się na turniej, otrzyma upominek od klubu i Miasta Gniezna. Oprócz tego pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej będą nagradzane pucharami i medalami. W kategorii amator za pierwsze trzy miejsca szykują się nagrody wyskokowe ;).

Czy będzie można się zapisywać w sam dzień zawodów?

Jeżeli będą wolne miejsca w programach zawodów i liczba zawodników nie będzie stwarzała problemu w rozegraniu zawodów, to jak najbardziej będzie można się zapisać w dniu zawodów z minimum 30-minutowym wyprzedzeniem przed każdymi zawodami.

Czy przewidywane są jakieś dodatkowe atrakcje?

Atrakcji trochę będzie, mamy w planach ściągnąć zamki dmuchane na niedzielne zawody, lecz uzależnione jest to od warunków atmosferycznych, wiec pewnie w dniu zawodów wszystko się okaże. Będą wystawione samochody marki Renault oraz SsangYong naszego sponsora Renault AutoSanok, pojawi się tez stanowisko z mini crossami i quadami z firmy Pitbike Gniezno KXD, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą pojazdów, jak również pojawi się możliwość przejażdżki quadem. Będzie stoisko, gdzie będzie można pomalować twarz czy zrobić tatuaż. Przy tych wszystkich atrakcjach będziemy zbierać pieniążki na Olgę Miśkiewicz. Będzie można zakupić kiełbaskę z grilla czy też wypieki, które będą robione przez naszych rodziców dzieci uczęszczających do naszej szkółki. Pieniążki za posiłki jak też za w/w atrakcje trafią bezpośrednio do puszki dla Olgi. Ponadto z motocyklami zjawią się zawodnicy Aforti Startu Kevin Fajfer i Mikołaj Czapla. Będzie też Mariusz Wesołowski (orzełek) – będzie można z nim pojeździć pitbikem…

Czy na zawodach będą obowiązywać takie zasady, jakie znamy z rozgrywek oficjalnych?

Zasady takie sam, jak w oficjalnych zawodach na speedrowerze, lecz uzależnione będą w dużej mierze od sędziego zawodów. Będą przeprowadzone przed każdymi zawodami danych kategorii odprawy sędziego z zawodnikami i tam będą przedstawione wszystkie potrzebne informacje.

Co jeśli ktoś nie ma swojego rowera?

Jeżeli ktoś nie posiada własnego rowera, może zgłosić to u nas w biurze zawodów i ten rower będzie udostępniony przez klub. Przypomnę równie, że nasze rowery posiadają inaczej wygięte kierownice i są bez hamulców, więc będzie można poczuć się jak prawdziwy speedrowerzysta.

Zapraszam wszystkich naszych sponsorów i partnerów, wszystkich mieszkańców Gniezna i powiatu do uczestnictwa w tym turnieju, jak również w dopingowaniu uczestników. Pamiętajmy, że uczestnictwo w turnieju jest ważne, ale ważniejsza jest pomoc małej Oldze, w którą jako mieszkańcy Gniezna powinniśmy się włączać.

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Nasi partnerzy:

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *